Żelazko – Jurajskie Jakuszyce?

Z braku dobrych warunków sniegowych na trasie w Biskupicach wyruszylismy (Grzesiek, Jarek, Renata) zbadać warunki śniegowe do Ogrodzieńca Podzamcza i Żelazka koło Ryczowa .
TAM JEST ŚNIEG !!!     W podzamczu wytyczona jest trasa narciarska w poblizu Hotelu Poziom 511, trasa o długości około 5 km – raczej dla turystów wędrowniczków niż dla „ścigaczy”, ślad wyznaczony jest chyba słabym – lekkim urządzeniem. W Hotelu można dostać mapę trasy. Po przejsciu petli udaliśmy się szlakiem narciarskim do Żelazka (5 km), troche tak na wyczucie bo po drodze sporo śladów narciarskich. W Żelazku – rewelacja. Ślady wytyczone profesjonalnie, po dwa tory. Jest też tor do jazdy łyżwą.

Podobno w Żelazku jest 100 dni snieżnych i podobno to drugie miejsce po Jakuszycach, gdzie tak długa zalega śnieg. Wszystkim zajmuje się pasjonat narciarstwa Pan Paweł Biederman, który również tworzy schronisko – hotel, gdzie można przenocować a nie długo i zjeść goracy posiłek. Na miejscu działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Póki nie ma śniegu w Biskupicach polecamy Żelazko do biegania na nartach. To tylko 60 km od Częstochowy

wkrótce podamy namiary do kontaktu.

jarek

Ten wpis został opublikowany w kategorii 37. Bieg Piastów - 2013, Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.