Suliszowice na wCzestochowie.pl

wCzestochowie.pl      22.01.2012 17:04

Pobiegli na nartach

Nie zabrakło ani chętnych, ani śniegu w czasie warsztatów poświęconych narciarstwu biegowemu, które odbyły się w sobotę (21 stycznia) Suliszowicach (gmina Żarki).

Na przygodę z narciarstwem biegowym do Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju Wsi w Suliszowicach przyjechało około 40 osób. Miłośnicy białego szaleństwa przybyli z Częstochowy, Poraja, Myszkowa, Sosnowca, Żarek, a nawet ze znacznie dalej oddalonych miast Śląska. Wszyscy wzięli udział w warsztatach z narciarstwa biegowego.

– Spotkanie rozpocząło się od prezentacji poświęconej narciarstwu biegowemu – mówi Katarzyna Kulińska-Pluta, rzecznik prasowy Gminy Żarki. – Potem odbył się rozruch. Uczestnicy warsztatów dobrali sobie sprzęt i udali się w trasę w kierunku Jaroszowa. Fachową opiekę na uczestnikami spotkania sprawowali Andrzej Jakóbczak, Tomasz Rosikoń oraz Dominik Stodółkiewicz. Wszyscy należą do Amatorskiego Klubu Narciarstwa Biegowego w Przewodziszowicach.

– Jeśli tylko warunki pogodowe utrzymają się to już dzisiaj zapraszam do w sobotę (28 stycznia) do Suliszowic na godzinę 9.00. Zaplanowaliśmy dłuższe wyjście w teren z nartami połaczone z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek – zaprasza Andrzej Jakóbczak.

Narty biegowe, kijki nordic walking oraz rowery, to podstawowy sprzęt sportowy jaki mogą wypożyczyć turyści i mieszkańcy Jury w Wielofunkcyjnym Centrum Rozwoju Wsi w Suliszowicach. Wieś Suliszowice w gminie Żarki jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie szlaków turystycznych. Dojazd z drogi wojewódzkiej nr 793. Budynek Wielofunkcyjnego Centrum Rozwoju Wsi powstał dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pod adresem Suliszowice 14a wypożyczalnia działa codziennie. Gospodarz wydaje sprzęt po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – kontakt 605 836 111. Wypożyczalnia oferuje: narty biegowe, kijki, buty, kijki nordic walking, rowery.

http://www.wczestochowie.pl/kategoria//6331,pobiegli-na-nartach

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii 37. Bieg Piastów - 2013, Aktualności, Prasa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.