Gazeta Wyborcza – artykuł i komentarze

Poślizg trasy biegowej w Biskupicach koło Olsztyna

22.01.2012 , aktualizacja: 22.01.2012 22:45

Na razie miłośnicy narciarstwa biegowego nie będą korzystać z trasy, która miała powstać w Biskupicach koło Olsztyna.

Inicjatywę członków amatorskiego Klubu Narciarskiego „Ratrak” uniemożliwiła pogoda: plusowa temperatura i opady deszczu. Do sobotniego otwarcia nie doszło, ale organizatorzy obiecują, że do pomysłu wrócą, kiedy wróci zima.
Poślizg trasy biegowej w Biskupicach koło Olsztyna

Poślizg trasy biegowej w Biskupicach koło Olsztyna

Autor: kania-mama 23.01.12, 09:22

Szkoda, że GW nie sprawdziła, iż w minioną sobotę (21 stycznia) parę kilometrów dalej od Biskupic odbyły się warsztaty z narciarstwa biegowego w Suliszowicach w gminie Żarki.Sniegu ani uczestników nie zabrakło. Kolejna edycja jeśli tylko warunki pogodowe pozowlą w sobotę (28 stycznia) o godz. 9.00.

Warto dodać, iż w Suliszowicach od ponad roku działa bezpłatna wypozyczalnia sprzętu sportowego. Narty biegowe, kijki nordic walking oraz rowery, to podstawowy sprzęt sportowy jaki mogą wypożyczyć turyści i mieszkańcy Jury w Wielofunkcyjnym Centrum Rozwoju Wsi w Suliszowicach. Wieś Suliszowice w gminie Żarki jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie szlaków turystycznych. Dojazd z drogi wojewódzkiej nr 793.
Pod adresem Suliszowice 14a wypożyczalnia działa codziennie. Gospodarz wydaje sprzęt po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – kontakt 605 836 111. Zapraszam, warto pojechać dalej. Jura nie kończy się na Biskupicach, Złotym Potoku, czy Bobolicach. A przedarcie się z tą informacją na łamy GW bywa trudne

Dasię(warunkowo) pojeździć w Biskupiach,Kręciwilku

Autor: cze-tor 23.01.12, 18:18

Warunki zdecydowanie nie są wymarzone ale w sobotę i niedzielę było tam trochę narciarzy – biegaczy. Ślad wyciskarką nie był wytyczany (mało ilość śniegu zwłaszcza w lesie i miękkie niezmarzniete podłoże) ale są ślady założone przez narciarzy. Generalnie lepiej jest na otwartych przestrzeniach ( polany, pod linią WN itp.) gorzej na leśnych duktach.

Bogdan

Ten wpis został opublikowany w kategorii 37. Bieg Piastów - 2013, Aktualności, Prasa, Trasa Biskupice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.