IV Bieg o Puchar Gór Sokolich

IV Bieg o Puchar Gór Sokolich

GAZETA WYBORCZA 2009-02-23, ostatnia aktualizacja 2009-02-23 00:00

Quadowcy zniszczyli ślady, ale Puchar udało się rozegrać

Po dwóch latach przerwy rozegrano IV edycję Biegu o Puchar Sokolich Gór. Pogoda tym razem dopisała, ale przez ludzką głupotę zawodów omal nie odwołano.

Imprezę przeprowadził klub Ratrak we współpracy ze Stajnią Biały Borek. Prace na wytyczonych trasach trwały kilka dni. Szlak z tzw. śladami był gotowy w sobotę po południu, a w niedzielę okazało się, że jest zniszczony.- To akt bandytyzmu, jakieś zdziczenie, inaczej trudno mi określić to, co się stało – żali się Grzegorz Kotas z Ratraka. – Quadowcy chyba czatowali, aż będzie wszystko gotowe, i specjalnie rozjeździli nam trasy. Nie byliśmy w stanie wszystkiego poprawić, dlatego warunki były trudne i część zawodników zrezygnowała ze startu.

Niepewność i fakt, że bieg się opóźnił, zniechęciła grupę ponad dwudziestu osób, w tym zawodników, którzy przyjechali do Biskupic ze Szklarskiej Poręby. – Byli rozgoryczeni, bo przejechali mnóstwo kilometrów, ale my mogliśmy ich tylko przeprosić – dodaje Kotas. – Małą pętlę, na której rywalizowały kobiety i dzieci, udało nam się poprawić dość szybko. Na dłuższej – 10-kilometrowej, pomagali nam GOPR-owcy, którzy dysponowali skuterem śnieżnym. Czasu było niewiele, ale jakoś się udało. Na start zdecydowało się 113 narciarzy z Częstochowy i okolic, Śląska, Warszawy, Poznania i Krakowa, co było rekordem imprezy. Najstarszym w stawce był 79-letni Kazimierz Kuśmierz z Krakowa. Najmłodszy Maciej Jarosz z Poraja miał 7 lat. Wystartował także narciarz z …Meksyku – przebywający w Polsce speleolog. – Prawdę mówiąc, to nie miałem nawet czasu śledzić rywalizacji, nie wspominając o samym starcie. Jestem rozgoryczony tym, co nas spotkało, ale cieszę się, że udało się bieg rozegrać – podkreśla Kotas. Lista zwycięzców: bieg na 10 km, kobiety: Krystyna Grabowska (Kraków) – 45,39 sek.; mężczyźni: Kazimierz Grycman (Czechowice) – 35,10; bieg na 5 km, dziewczęta: Agnieszka Zimoń (Częstochowa) – 40,08, chłopcy: Robert Zimoń (Częstochowa) – 30,54; bieg na 5 km, kobiety: Sylwia Libardi-Kłyś (Gliwice) – 29,04; mężczyźni: Jerzy Raganiewicz (Częstochowa) – 44,12.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bieg o Puchar Sokolich Gór, Prasa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz