Otwarcie sezonu 2021/2022

Niedziela, 7 listopada
Godzina 10:00
Parking pod linią wysokiego napięcia w Biskupicach

————————–

Powiadają i to nie bez racji, że jak sobie pościelesz tak się wyśpisz.

Kochani, ładnych parę lat służą nam zimą leśne trasy biegówkowe, które Grześ Kotas z kilkoma zapaleńcami Ratraka wytyczył i przygotował w Biskupicach. To na nich szlifowały się okoliczne (i nie tylko) narciarskie diamenty: Przemki, Sławki, Mateusze, Martiny, Pawły, Piotrki, Wojtki, Tadki, Jurki, Zbyszki, Krzyśki, Jacki, Bogdany, Andrzeje, Karole, Danusie, Jadzie, Anie, Iwony… To tu w biskupickich torach Labiryntu, Pod Napięciem, Trawersu Zaborzańskiego, Góry Bosmana, Padaka, Trasy Tetryka, Dupnej Góry, Trawersu Jarka, Okupy, Lopeza, Lisiej Góry, Okopów, Brzózek w pocie czoła szkoliliśmy technikę narciarskiego biegu i nabieraliśmy  pewności siebie przed jakuszyckimi biegami. To tu pracował nasz wyciskacz torów ciągnięty przez skutery Jurajskiego GOPRu. Dzięki powstaniu tych tras mogliśmy organizować zawody o Puchar Sokolich Gór.

Jeśli w dalszym ciągu, jako niepoprawni optymiści wierzący w śnieżne, częstochowskie zimy, chcemy aby można było zakładać dobre tory na naszych trasach musimy przygotować je przed zimą.

Proponujemy spotkać się 7 listopada w Biskupicach na parkingu przy asfaltowej szosie pod linią wysokiego napięcia o godzinie 10:00. Zaopatrzeni w podstawowy sprzęt (co kto ma i może zabrać ze sobą: podkoszarki, sekatory, szpadle, grabie… ) wyruszymy na obchód trasy niwelując po drodze koleiny, dziury po dzikach, kosząc pozarastane odcinki, usuwając przeszkadzające gałęzie…

————————————————–

W porządkowaniu tras biegowych i przygotowaniu ich do sezonu zimowego brało dział piętnaście osób.
Pogoda i humory dopisywały. Przy okazji spotkania poruszyliśmy temat wyjazdu na kolejny Bieg Piastów.
Większość opowiedziała się za pozostaniem przy tej samej kwaterze tj. pensjonacie Adam w Szklarskiej Porębie i wynajmem dużego autokaru tak jak dotychczas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Trasa Biskupice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.